Turistické známky

Turistické známky ROYAL VERATuristické známky

Jsme členy klubu Turistických známek, který volně sdružuje sběratele Turistických známek a vznikl v březnu v roce 2014. Zároveň jsme držiteli titulu Znalec ČR a zlatého, stříbrného a bronzového odznaku Turistických známek.

Titul Znalec České republiky

znalec-ceske-republiky-turisticke-znamky-detailznalec-ceske-republiky-diplom-turisticke-znamky

Zlatý odznak

zlaty-odznak-tz

Stříbrný odznak

stribrna-odznak-tz

Bronzový odznak

bronzovy-odznak-tz


 

turisticke-znamky-sbirka

Turistické známky jsou dřevěné kulaté a vypalované plakety, které jsou potvrzením o dosažení turisticky zajímavého místa. Lze je zakoupit na turistickém místě ke kterému se turistická známka váže. TZ jsou číslované dle zajímavých míst, které jsou rozděleny do číselných řad. Např. číselná řada hřeben hor, toků, hradů, historických měst, jeskyní a jiných turisticky atraktivních míst. K turistickým známkám je každoročně vydávána mapa turistických známek na které jsou zaneseny všechny turistické známky.
Celý systém turistických známek je rozšiřován a nových turistických známek stále přibývá dle daných kritérií. S turistickými známkami lze hrát sběratelskou hru, ve které je za úkol nasbírat řadu deseti za sebou jakýchkoli číselně navazujících papírových kupónů, které jsou součástí turistických známek. Kupóny se pak posílají výrobci, který Vám za tuto „desítku“ zašle turistickou známku prémiovou. Po získání padesáti prémiových známek se stáváte bronzovým sběratelem, po nasbírání sté prémiové známky stříbrným sběratelem, po dosažení počtu stopadesáti prémiových známek se stáváte zlatým sběratelem Turistických známek a po dosažení počtu dvěstě prémiových známek obdržíte titul Znalec ČR. Chybějící známku v číselné řadě lze nahradit papírovým kuponem „žolíkem“ – jokerem, který je součástí výroční turistické známky.
Výroční turistické známky jsou umísťovány na akce, které jsou něčím zvláštní, nebo jsou vyrobeny k nějakému výročí (založení obce, oslavy narození významné osobnosti atd.)Výroční turistické známky jsou většinou dostupné pouze po určitý čas. Putovní turistická známka je známka, která je umísťována na dobu jednoho roku na jedno ze stávajících vybraných známkových míst. Sběratelsky cenná putovní turistická známka je dávána zdarma při zakoupení turistické známky.
Veškeré informace o turistických známkách naleznete na našich stránkách Článek ROYAL VERA  GEOVERA nebo na oficiálním webu turistických známek www.turisticke-znamky.cz