Informace pro začínající sběratele

Oficiální katalog a CWG kolekce
Informace pro začínající sběratele:
1) Staňte se i vy sběrateli CWG. Stačí se zaregistrovat na serveru www.geocaching.com a vytvořit si účet s jakýmkoliv vlastním jménem/nickem. Bližší informace k registraci lze zjistit na výše uvedených a oficiálních stránkách hry geocaching.
2) Následně si vybrat nebo nakreslit obrázek na Vaše vlastní kolečko a zaslat jej spolu s objednávkou. Fotografie ke gravírování nejsou vhodné. Kolečko může být k Vašemu jménu/nicku, k Vaší vlastní kešce nebo k Vašemu uspořádanému eventu na geocaching.com. Obratem Vám bude zpracován grafický návrh a po jeho schválení bude kolečko vygravírováno a zasláno. Po vyrobení budou kolečka za nějaký čas (v průměru 3 měsíce) nafocena a zařazena do oficiálního katalogu na stránkách geokatalog.cz. Jsme oficiálními výrobci, nová vyrobená kolečka zasíláme k registraci do oficiálního katalogu v počtu 2 kusů za Vás. A všechny naše vyrobená a odeslaná kolečka zároveň následně kontrolujeme, zda jsou správně zaevidována, nafocena a zaregistrována v oficiálním katalogu.
3) Jakmile Vám kolečka dorazí domů, tak nečekejte na registraci koleček do katalogu, ale již je ihned začněte dávat do kešek a měnit za jiná. Můžete vyrazit na geocachingové eventy, do přírody na kešky, do CWG směnáren nebo kontaktovat ostatní sběratele přes facebookové skupiny nebo přes CWG kolekci.
5) Nejvhodnější a nejkvalitnější webovou aplikací k evidenci Vaší sbírky je dle nás CWG kolekce.
6) Pokud sběratel získá Vaše nové kolečko, které ještě není nafoceno a zaregistrováno v oficiálním katalogu, tak jej manuálně a bez obrázku vytvoří v CWG kolekci a přiřadí si jej do své sbírky.
7) Jakmile je kolečko nafoceno a zařazeno do oficiálního katalogu, tak se spárujete včetně obrázku s již vytvořeným kolečkem od sběratele v CWG kolekci.
informace-pro-zacinajici-sberatele-cwg
 
Czech Wood Geocoin (CWG) je personalisovaná varianta oficiálních Geocaching Geocoinů, určená zejména pro radost a sběratelské účely. Jedná se o nekomerční a netrackovatelná dřevěná kolečka, na kterých je laserem gravírované logo geocachera nebo teamu. Existují také CWG vydávané pro zvláštní účely, např. pamětní CITO CWG. CWG se postupem času staly žádaným sběratelským artiklem. Pořádají se eventy zaměřené na výměnu CWG a existují keše speciálně určené pro výměnu CWG mezi sběrateli. V těchto keších je nutné dodržovat pravidlo výměny CWG kus za kus. Od vzniku CWG je veden oficiální katalog CWG. Článek ROYAL VERA GEOVERA